Sfinksy 2019

Dziękujemy za udział w głosowaniu !

Efa Olie,Krople z NNKT i witaminami dla psów i kotów 30 ml

Efa Olie
Krople z NNKT i witaminami dla psów i kotów 30 ml

MIESZANKA PASZOWA DIETETYCZNA DLA PSÓW I KOTÓW

Stanowi naturalne źródło idealnie zbilansowanych kwasów Omega-3
(olej z ryb zimnomorskich) i Omega-6 (olej z pestek winogron, olej z ogórecznika lekarskiego)

Skład:
Kwas eikozapentaenowy (EPA) 80 mg/ml
Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 80 mg/ml
Kwas gamma-linolenowy (GLA) 8 mg/ml
Kwas linolowy 60 mg/ml
Kwas linolenowy 40 mg/ml
Biotyna  10 μg/ml
D-pantenol 2 mg/ml
DL-alfa-tokoferol 2 mg/ml

Zastosowanie:
Idealne źródło NNKT dla psów i kotów, może być stosowany także u innych zwierząt towarzyszących np: fretek, królików, chomików, świnek morskich.

Wpływ na skórę i okrywę włosową:
Wspomaga funkcje skóry w przypadku jej stanów zapalnych:
-    w alergiach (AZS, APZS) i innych problemach dermatologicznych (pomaga ograniczać świąd skóry)
-    w dermatozach i stanach zapalnych skóry o różnej etiologii     (bakteryjne, drożdżakowe - Malassezia, grzybicze, pasożytnicze)

Utrzymuje skórę i okrywę włosową w dobrej kondycji:
-    w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, przy suchej skórze, matowej sierści i pogorszeniu kondycji okrywy włosowej
-    poprawia jakość sierści np. przed wystawami
-    wzmacnia kondycję skóry osłabioną np. w skutek niewłaściwej diety, inwazji pasożytów
-    u kotów poprzez redukcję ilości wypadających włosów ogranicza formowanie się pilobezoarów (kul włosowych) w przewodzie pokarmowym

Ogólne działanie składników na organizm:
-    wspierają pracę i kondycję mięśnia sercowego
-    opóźniają procesy starzenia
-    ograniczają skutki stresu
-    korzystnie wpływają na układ nerwowy
-     wspomagają płodność
-    jako naturalny dodatek żywieniowy u zwierząt w okresie wzrostu i w podeszłym wieku
Kwasy tłuszczowe Omega-3 ze względu na naturalne działanie przeciwzapalne są stosowane wspomagająco także w stanach zapalnych stawów, trudno gojących się ranach, grzybicach i niektórych nowotworach.

Sposób podawania:
Podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub po wymieszaniu z karmą.
Małe psy i koty: 10 kropli/dzień
Duże psy: 30-60 kropli/dzień

Zalecany czas stosowania do 2 miesięcy. Ze względu na specyfikę metabolizmu kwasów tłuszczowych i lipidów efekt stosowania produktu widoczny jest dopiero po pewnym czasie, dlatego należy je podawać przez co najmniej 4-6 tygodni. W razie potrzeby produkt może być bezpiecznie stosowany przez dłuższy okres czasu. Przed użyciem zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii.

Właściwości:
EfaOlie® to naturalny produkt, nierafinowany, zachowuje dzięki temu pełne właściwości odżywcze. Nie zawiera substancji konserwujących, toksyn ani zanieczyszczeń.
Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) nie mogą być syntetyzowane w organizmie, a są potrzebne do jego funkcjonowania. Koty i psy nie potrafią samodzielnie wytwarzać większości kwasów Omega-3 i Omega-6 dlatego powinny być one dostarczane wraz z pokarmem. Za najważniejsze związki w grupie Omega-6 uznaje się kwas linolowy (LA) i kwas gammalinolenowy (GLA). Z kolei najważniejsze kwasy Omega-3 to alfalinolenowy (ALA), eikoza-pentaenowy (EPA) i dokoza-heksaenowy (DHA). Bardzo istotne są odpowiednie proporcje kwasów Omega-3 do Omega-6.
Proporcja między NNKT Omega-6 i Omega-3 ma bardzo duży wpływ na skuteczność przeciwzapalną. W EFA Olie® proporcje Omega-6 do Omega-3 są optymalne i wynoszą 6:1. Takie proporcje zapewniają znaczne zmniejszenie syntezy leukotrienu B4, który jest ważnym mediatorem zapalnym.
W celu zapewnienia kompleksowego działania, EFA Olie® zawiera także dodatek ważnych witamin. Witamina E jest naturalnym przeciwulteniaczem, ma korzystny wpływ na płodność samców, bierze udział w metabolizmie NNKT. D-pantenol jest istotny do prawidłowego funkcjonowania skóry i jego niedobory mogą prowadzić do nadmiernego złuszczania się naskórka i utrudnionego gojenia ran. Biotyna zapewnia właściwy stan skóry, sierści a także pazurów, jest koenzymem uczestniczącym m.in. w przemianach tłuszczów i syntezie kwasów tłuszczowych. Niedobory biotyny mogą pojawić się np. w okresie antybiotykoterapii, prowadząc do zmian skórnych, stanów zapalnych a także zwiększonego linienia.

Działanie EFA Olie®
Wspomaganie funkcji skóry
Niedobór NNKT szczególnie negatywnie wpływa na stan skóry przejawiając się np. wypadaniem włosów, wysuszeniem, łojotokiem, egzemą, swędzeniem, większą skłonnością do alergii skórnych i stanów zapalnych.
EFA Olie® zawiera optymalne proporcje NNKT Omega-3 : Omega-6 oraz dodatkowe składniki aktywne (biotyna, pantenol, witamina E), dlatego jest wysoce skuteczny w wielu problemach dermatologicznych. NNKT korzystnie wpływają na stan i kondycję skóry, wspomagają leczenie dermatologiczne, ograniczają świąd, zwiększają odporność na zakażenia skóry m.in. powodowane przez drożdżaki. NNKT zawarte w EFA Olie® w naturalny sposób hamują rozwój reakcji uczuleniowej i zmniejszają wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego. W przypadku alergii regularne stosowanie korzystnie wpływa na stan skóry zmniejszając świąd i przynosząc ulgę choremu zwierzęciu.

Udowodnione działanie
Wykazano, że codzienne stosowanie EFA Olie® przez 2 miesiące pozwoliło uzyskać bardzo dobre lub dobre efekty stosowania aż u 73% zwierząt z problemami dermatologicznymi.

Opakowania: Efa Olie® jest pakowany w buteleczkach szklanych zawierających 30 ml zawiesiny olejowej z kroplomierzem (30 kropli na 1 ml)

Gammolen

Gammolen to suplement diety dla psów oraz kotów, będący unikalną kompozycją olejów roślinnych, w której proporcje kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3 zostały specjalnie dobrane dla uzyskania najlepszego efektu.

Produkt został stworzony, by zwalczać nie tylko objawy, ale i przyczyny chorób skóry u zwierząt. Od lat rekomendowany jest przez specjalistów, jako doskonałe rozwiązanie w przypadku dermatozy u psów i kotów, oraz sprawdzony preparat na wypadającą sierść. Oparta na specjalnych olejach receptura nie uczula zwierzęcia i nie powoduje podrażnień. Gammolen przywraca zdrowie skórze Twojego pupila, i sprawia, że jego sierść odzyskuje blask oraz utraconą miękkość.

www.gammolen.pl

Linia Flora

Linię Flora tworzą trzy produkty: Flora Balance, Flora Defense i FlorActiv, które wspierają prawidłową pracę przewodu pokarmowego i wpływają na odbudowę mikroflory jelitowej u zwierząt. Każdy z produktów ma inne  zastosowanie: 

Flora Balance to synbiotyk (połączenie probiotyku z prebiotykiem) zawierające najwyższe na rynku stężenie bakterii probiotycznych 20 miliardów CFU żywych kultur bakt. / 1 g produktu. Ten preparat ze względu na wysokie stężenie bakterii probiotycznych jest szczególnie rekomendowany w trakcie i po antybiotykoterapii, w zaburzeniach trawienia związanych z błędami dietetycznymi. 

Flora Defense to synbiotyk zawierający czyste kultury drożdży Saccharomyces boulardii i bakterie kwasu mlekowego  Lactobacillus rhamnosus LR06 oraz prebiotyk. Preparat jest szczególnie polecany zwierzętom cierpiącym na ostre biegunki na tle zakaźnym w tym nawracające biegunki związane z zakażeniem Clostridium difficile, czy też ostre biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków. Zawarte w preparacie Flora Defense  czyste kultury drożdży Saccharomyces boulardii wykazują dobroczynne działanie na wielu płaszczyznach: neutralizują toksyny, działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, pozwalają skrócić czas trwania ostrych biegunek infekcyjnych u zwierząt.

FlorActiv to preparat stanowiący połączenie substancji odżywczych ( L-glutamina, inulina, oligofruktoza, witamina A, ekstrakt z zielonej herbaty, cynk) , których synergistyczne działanie wspomaga właściwe odżywienie enterocytów ( komórki jelita cienkiego), ich regenerację oraz odtworzenie, jak również utrzymanie właściwej mikroflory przewodu pokarmowego. Ponad to wspiera układ immunologiczny i działa protekcyjnie w kierunku stresu oksydacyjnego występującego w procesie chorobowym. 

Każdy z produktów może być stosowany od pierwszych dni życia zwierzęcia. 

PROBIOTYK FORTE - ODBUDOWA MIKROFLORY JELITOWEJ

Preparat synbiotyczny zawierający połączenie probiotyku z prebiotykiem o wysokim stężeniu. Bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus rhamnosus LR06) wspierają odpowiednią odbudowę mikroflory jelitowej, natomiast zawarte w produkcie prebiotyki inulina i oligofruktoza zapewniają pokarm i intensywny rozwój dobroczynnych bakterii probiotycznych.

Wskazania:
- zaburzenia trawienia spowodowane stosowaniem nieprawidłowej diety,
- choroby zapalne i wrzodziejące jelit,
- zaparcia,
- choroby przewodu pokarmowego spowodowane pasożytami, autoimmunoagresją, długotrwałym stresem,
- nietolerancja i alergia pokarmowa,
- leczenie antybiotykami.

SPOSÓB UŻYCIA:

Dziennie zaleca się podawać następujące ilości preparatu w zależności od masy ciała zwierzęcia: na każde 20 kg m.c.  – 1 kapsułka

W przypadku trudności w doustnym podaniu kapsułki, zaleca się otworzyć kapsułkę i wymieszać jej zawartość z ulubionym przysmakiem. Jeśli dieta oparta jest tylko na suchej karmie, należy lekko zwilżyć karmę, tak żeby zawartość kapsułki przylegała do pokarmu i została spożyta przez zwierzę.

VetoSkin

Preparat wspomagający przeznaczony dla zwierząt z zaburzeniami dermatologicznymi, objawiającymi się suchą, matową, wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Z zawiera zbilansowany poziom kwasów omega oraz wszystkie niezbędne składniki poprawiające funkcje skóry. Unikatowa forma kapsułki Twist off gwarantuje wysoką smakowitość oraz łatwość podania.