Sfinksy 2019

Dziękujemy za udział w głosowaniu !

CAT EXPERTS - Profesjonaliści dla kotów

CatExperts to grupa doświadczonych kocich ekspertów. Wszechstronnie pomagają kotom i ich opiekunom w budowaniu zdrowych, mądrych i radosnych relacji. Serwis i fanpage CatExperts poświęcone są promocji odpowiedzialnej opieki nad kotami, opartej na niepowierzchownym rozumieniu kocich potrzeb i zwyczajów. Zespół CatExperts tworzą koci behawioryści (zoopsychologowie, koci psychologowie), koci opiekunowie, lekarze i technicy weterynarii.

CatExperts działają wszechstronnie i kompleksowo na rzecz kotów i ich ludzi, poprzez: akcje i kampanie edukacyjne on-line, wydarzenia i konferencje w świecie rzeczywistym oraz konsultacje indywidualne.

Do ich najskuteczniejszych akcji on-line należy #NieJestemZłośliwy, która obalając kocie mity. osiągnęła tysiące udostępnień! Regularnie dzielą się wiedzą o kotach w cyklach: “Pan Kotek Był Chory”, czy "#KochamNiePorzucam" lub "#AdopcjaNaZawsze". Długofalowe akcja społeczna “Ostatnie Pożegnanie Pupila” to zaś pierwsze ogólnopolskie podejście do trudnego okresu choroby i odchodzenia zwierząt, angażujące zarówno profesjonalistów, jak i opiekunów. Wszystkie kampanie znajdziecie na FB!

CatExperts to także wielkie wydarzenia edukacyjne: DZIEŃ KOTA, Konferencja Kot, Kocie Targi (których częścią są zawsze bezpłatne #KocieWykłady, ostatnio objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta), a także kameralne szkolenia jak Pierwsza Pomoc dla Kotów, której 4 już edycja za pasem - przy okazji DNIA KOTA 2019!

Fundacja Barfne Korepetycje

Zaczęło się pasji, która w 2015 roku połączyła Agnieszkę Cholewiak-Góralczyk, Jagodę Fedyniak i Ewę Salwerowicz-Skoczylas. Była to miłość do zwierząt, chęć zapewnienia im jak najlepszych warunków życia. Ważnym elementem prawidłowej opieki jest odpowiednia dieta. Ale co to tak  naprawdę oznacza? Zaczął się okres intensywnej nauki. Na szczęście edukacja, poszukiwanie materiałów, szukanie wiedzy i weryfikowanie źródeł jest tym co daje nam satysfakcję. Każda z nas chce się tą wiedzą dzielić z innymi. Dla dobra zwierząt. Dlatego na Facebooku powstał projekt BARFNE KOREPETYJCE – grupy edukacyjne dla opiekunów zarówno psów jak i kotów.  Miejsce gdzie zwolennicy diety BARF, WHOLE PREY i FRANKEY PREY dzielą się swoją wiedzą z zakresu zdrowego, naturalnego żywienia. Ale jest to też miejsce dla tych, którzy potrzebują porady w zakresie żywienia karmami komercyjnymi. 
Projekt BARFNE KOREPETYCJE jest skierowany do osób zajmujących się zwierzętami. Zarówno do lekarzy weterynarii, hodowców jak i po prostu do opiekunów psów i kotów. Głównym celem programu jest propagowanie zdrowych diet psów i kotów, zgodnych z ich biologicznymi potrzebami. Pragniemy zapoznać jak największe grono osób z naturalnymi modelami żywienia takimi jak BARF, WHOLE PREY i FRANKEN PREY. BARFNE KOREPETYCJE uczą również jak czytać składy karm dostępnych na rynku oraz jak zmodyfikować dietę w przypadku zwierząt chorych. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom poziom świadomości ludzi stale wzrasta, a to z kolei przyczynia się do polepszenia jakości życia naszych zwierzęcych przyjaciół. Codziennie widzimy jak zdrowe żywienie wspomaga odpowiednie leczenie i jak z początku bardzo chore zwierzęta powoli stają na nogi o własnych siłach. Nasz projekt rozpoczął się na portalu Facebook gdzie prowadzimy grupy BARFNE KORPEETYCJE – PIES i BARFNE KOREPETYCJE – KOT. Na ten moment są to największe w Polsce grupy o tematyce żywienia zwierząt. Na psiej grupie 
zrzeszamy ponad 13 tysięcy użytkowników, a w kociej już prawie 14 
tysięcy. W chwili obecnej BARFNE KOREPETYCJE wyszły z Internetu, coraz częściej można się spotkać z naszymi publikacjami w magazynach branżowych, oraz z nami osobiście, ponieważ jeździmy po całej Polsce edukować opiekunów psów i kotów. 
W 2017 roku nasza Fundacja zajęła I miejsce w konkursie Top for Dog w kategorii Inicjatywa Społeczna.

O FUNDACJI:
Fundacja BARFNE KOREPETYCJE  powstała w 2016 roku . Naszym celem statutowym jest inspirowanie i promowanie zdrowego żywienia zwierząt domowych. Propagujemy żywienie metodą BARF – czyli BIOLOGICZNIE ODPOWIEDNIĄ SUROWĄ DIETĄ. Pomagamy innym fundacjom, stowarzyszeniom i osobom działającym na rzecz zwierząt poprzez edukację na temat żywienia psów i kotów oraz prowadzenie zbiórek na ten cel. Bierzemy udział w wydarzeniach, targach, spotkaniach i jesteśmy wszędzie tam, gdzie jest możliwość podzielenia się wiedzą. Piszemy materiały edukacyjne, artykuły, prowadzimy na Facebooku grupy oraz stronę dostępne dla każdego, kto szuka wiedzy o tym jak żywić swojego psa i kota. Prowadzimy szkolenia – zarówno na uczelniach jak i w schroniskach, ale i dla hodowców, i opiekunów zwierząt. Pod naszą opieka dietetyczną pozostaje stale kilkaset zwierząt – tych fundacyjnych, hodowlanych jak i tych domowych. Robimy to, ponieważ każdy pies, każdy kot jest dla nas ważny. Mocno wierzymy, że prawidłowe żywienie jest najlepszą profilaktyką zdrowotną. www.barfnekorepetycje.pl

OCHOTA NA KOTA

W sierpniu 2018 roku została otwarta zostanie „Ochota na Kota” – punkt adopcyjny i edukacyjno-informacyjny Schroniska „Na Paluchu” w centrum Warszawy.

W lokalu przy ul. Grójeckiej 79 mieszka tymczasowo kilka bezdomnych kotów ze Schroniska „Na Paluchu”. W „Ochocie” zwierzęta czekają na nowe domy.

Wzorem do powstania projektu były już istniejące tego typu rozwiązania w innych światowych metropoliach. Podobna instytucja funkcjonuje np. w Nowym Jorku. Poprzez powstanie „Ochoty na Kota” Warszawa dołączyła do miast, które poprzez nowatorskie rozwiązania promują adopcje zwierząt, a także realizują zadania edukacyjne w zakresie opieki nad nimi i budowania wrażliwości na ich los.

Wnętrze zaaranżowano tak, aby zaspokajało jak najwięcej kocich potrzeb. Pokoje zostały wyposażone w drapaki, kryjówki, półeczki i inne akcesoria. Dzięki temu koty czekające na swój docelowy dom przebywają w komfortowych warunkach, a lokal jest modelowym „kocim” mieszkaniem – inspiracją dla odwiedzających do urządzenia swoich domów w taki sposób, by koty czuły się w nich jak najlepiej.

„Ochota na Kota” jest także punktem informacyjno-edukacyjnym. Na miejscu można zasięgnąć informacji o funkcjonowaniu samego Schroniska, o wolontariacie i innych formach pomocy zwierzętom, o przeciwdziałaniu bezdomności i o właściwej opiece nad zwierzętami domowymi. „Ochota” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy ze względów emocjonalnych i innych nie mogą odwiedzić Schroniska przy ulicy Paluch 2.

W punkcie można także zaadoptować kota – konieczne jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej i uzyskanie rekomendacji od pracownika Schroniska. Następnego dnia po dopełnieniu formalności, po przygotowaniu przez pracowników dokumentacji medycznej zwierzęcia, można zabrać kota do domu.

Koci rezydenci „Ochoty” są ambasadorami wszystkich bezdomnych zwierząt, będących pod opieką „Palucha” (obecnie przebywa tam ok. 70 kotów i ok. 700 psów). W lokalu mieszka bowiem tylko niewielka część schroniskowych kotów  ̶  są to zwierzęta zdrowe (niewymagające hospitalizacji), lubiące towarzystwo innych kotów. „Ochota na Kota” skutecznie wpływa na skrócenie czasu pobytu kotów w Schronisku i poprawę stosunku mieszkańców Warszawy do kotów w mieście – także tych wolno żyjących.